Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Nad čím se zamýšlím.....je to jen okamžik

Je páteční odpoledne a já pohlédnu z okna. Sleduji lidi jak kmitají sem a tam.....vidím ....ženu s nákupními taškami , dvojičky co se vedou za ruku, mladé šikovné holky, starší paní s pejskem, maminku co tlačí kočárek, dvě kamarádky středního věku, které vycházejí z kavárny, staršího pána  šourajícího se o holi, dvě mladé kočky na kolečkových bruslích a mladého kluka, který to mastí na kole.

Je to jen pohled z okna, ale přesto v nás může vyvolat uřčité emoce.

Paní s nákupními taškami ztěžka odfukuje, vypadá po týdnu utahaně a v hlavě se jí asi honí, jak zabezpečit rodinku a domácnost.

Dvojička jde bezstarostně...mají před sebou víkend...jsou zjevně zamilovaní a při pohledu na tu dvojici si říkám..to je krásné..vidět rozzářené lidi.

Mladé šikovné holky se baví, řehtají a pokukují po klukách,......možná si líčí své zážitky a plánují, co asi zítra podniknou.

Starší paní s pejskem asi někam chvátá, nevnímá okolí, jen s hlavou skloněnou k zemi mi připadá životem unavená, bez zájmu o okolí.

Maminka co tlačí kočárek, vypadá šťastně a spokojeně, miminko spinká a mladá maminka se asi těší na svého manžela.

Dvě kamarádky středního věku, které vycházejí z kavárny jsou zjevně v dobré náladě. Zřejmě se něčím ovínily, nebo možná jen dobře pobavily...ale je jim zjevně horko, podle ležérně rozepnutého oblečení.

Starší pán  šourající se o holi mi připadá, že to je již jeho poslední cesta...a to cesta na hřbitov. Asi již nikoho nemá a již rezignuje nad  svým životem.

Dvě mladé kočky na kolečkových bruslích si jedou vesele..povídají si a lížou lízátko..ty jsou asi šťastné, škola jim skončila a jdou si trochu užít.

Mladý kluk, který to mastí na kole, jede chvíli po chodníku, kličkuje mezi lidmi, vletí na silnici a ani se nerozhlédne...jak se říká.....jak z divokých vajec.

Závěr: ...a proč to píši......je to jen otázka pohledu.... jak vnímáme okolí.... někteří lidé v nás vyvolávají soucit, jiní štěstí, někteří lásku a jiní stáří. A to je život ... a naše cesta směřující z jednoho bodu života k druhému .... a na nás je .... jak jednotlivé etapy života prožijeme a co chceme vyzařovat do okolí.

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

V tom máš pravdu...

(Blanch.13, 31. 3. 2007 16:06)

Máš pravdu v tom, že v dnešní době si hledíme spíše jen sami sebe a nevnímáme okolí. Tím, nám spousta věcí uniká....pak se dívíme,když se něco přihodí.